EasiYo

EasiYo

Order Easiyo products Online


Dreaming of homemade yogurt? With the Easiyo range, you can create a rich, creamy yogurt that is full of flavour. Easiyo is 100% natural and packed full of probiotics for digestive wellbeing. The fresher the yogurt the higher the population of live lactic cultures. Lactic bacteria (cultures) occur naturally in the intestines to aid digestion and fight bad bacteria. By eating fresh Easiyo yogurt daily you can help replenish and maintain the natural balance of these important lactic cultures in your body, thus helping to reduce the disease and gas producing bacteria within the intestine.

EasiYo Nutrition Range Bio Life Yogurt Base Unsweetened Low Fat Greek 170g

Make your own healthy, fresh & delicious low-fat greek yogurt.

$3.90

Shop Now

EasiYo Everyday Range Yogurt Base Vanilla 230g

Make your own fresh, delicious vanilla yogurt.

$3.90

Shop Now

EasiYo New Shape 1kg jar

A spare jar for your delicious, fresh homemade yogurt.

$3.95

Shop Now

EasiYo Everyday Range Yogurt Base Forest Fruits 225g

Make your own fresh, delicious forest fruits yogurt.

$3.90

Shop Now

EasiYo Everyday Range Yogurt Base Unsweetened Natural 140g

Make your own fresh, delicious natural yogurt.

$3.90

Shop Now

EasiYo Everyday Range Yogurt Base Mango 225g

Make your own fresh, delicious mango yogurt.

$3.90

Shop Now

EasiYo Everyday Range Yogurt Base Summer Fruits 225g

Make your own fresh, delicious summer fruits yogurt.

$3.90

Shop Now

EasiYo Everyday Range Yogurt Base Sweet Greek 230g

Make your own fresh, delicious sweet greek yogurt.

$4.35

Shop Now

EasiYo New Shape 2x 1kg jars and 2x 250g lunchtakers pack

Store and make extra yogurt with this handy easiyo containers.

$9.50

Shop Now

EasiYo Gourmet Range Yogurt Base Blueberries & Cream 230g

Treat yourself with delicious home-made yogurt.

$4.35

Shop Now

EasiYo Gourmet Range Yogurt Base Greek Style & Honey 210g

Treat yourself with delicious home-made yogurt

$4.35

Shop Now

EasiYo 250g Lunchtaker Jar

Perfect size to take with you to work or for kids school lunches.

$2.45

Shop Now